Zie ook: Jeugdzorgtrajecten
Taak: Jeugdtraject van een cliënt beheren
Taak: Jeugdtraject van een cliënt inzien
Niet bij elke cliënt en door elke medewerker zijn de jeugdtrajecten zichtbaar. Dit hangt af van de rechten van de medewerker en de leeftijd van de cliënt.
Normaliter kan dergelijke zorg alleen gegeven worden aan personen tot 18 jaar.
In uitzonderingssituaties geldt een leeftijdsgrens van 23 jaar.
Alleen bij cliënten tot 25 jaar bestaat de mogelijkheid om een jeugdtraject vast te leggen.
Ook van cliënten ouder dan 25 jaar, met trajecten uit het verleden, zijn de trajecten zichtbaar.
Ga bij de cliënt naar het tabblad Jeugdzorgtraject.
. Kies vervolgens voorVia het plus-icoon is een nieuw traject toe te voegen. Als al een traject bestaat is deze te wijzigen met het bewerkicoon (potlood).
Kies welke vorm van jeugdzorg van toepassing is. Te kiezen valt tussen Jeugdhulp, Jeugdreclassering en Jeugdbescherming. Per optie verschillen de invoervelden. Vul de gegevens in en klik op opslaan.
Alleen trajecten waarvan de leveringsvorm 'Zorg in natura' is, kunnen worden geëxporteerd.
Afhankelijk van de aanvangsdatum van het traject is het niet mogelijk om bepaalde velden in te vullen. Wanneer dit wel wordt gedaan verschijnt een duidelijke foutmelding met de oorzaak.
Bij een cliënt zijn meerdere jeugdzorgtrajecten in te voeren.
Op het overzicht is het traject nu te zien. Er zijn per cliënt meerdere trajecten in te voeren.
Via het 'bewerkicoon' is het traject te wijzigen of te verwijderen.
De gegevens van de zorgtrajecten dienen bij het CBS aangeleverd te worden. Middels een export kunnen deze gegevens verzameld en aangeleverd worden.